Web

Google a jeho zmena významu parametru rel=“nofollow“

Google mierne mení logiku atribútu nofollow. Paravan spravil krátke zhrnutie toho, čo to pre nás znanemá.

Are you making your website vulnerable by adding target=“_blank“?

Jendoduchý nástroj ako si nechať hacknúť stránku a ako môže byť rel=“noopener noreferrer“ kamarát.

Interview with a Pornhub Web Developer

Je vždy zaujímavé prečítať si, ako to funguje v iných firmách. Keď sa bavíme o technológiách, môže to byť aj Porhnub. Veď s ich návštevnosťou a množstvom obsahu to môže byť dosť challenge.

Before applying and interviewing for your current employer, what were your thoughts on potentially working on adult sites? Did you have any hesitations? If so, how were your fears to put rest?

It never really bothered me, in the end the challenge was so appealing. The idea of millions of people potentially interacting with features I worked on was really motivating. That proved to be true very quickly, the first time something I worked on went live, I was super proud, and I indeed told all my friends to go check it out! The fact that porn will never die is reassuring for job stability as well!

Most of our sites use the following as a base:
– Nginx
– PHP
– MySQL
– Memcached and/or Redis
Other technologies like Varnish, ElasticSearch, NodeJS, Go, Vertica are used where appropriate.

PHP

How to get ready for PHP 8

Pár slajdov Sebatiana Bergmana (tvorcu PHPUnit) o tom, čo nás čaká v PHP 7.4 a 8. Za pozretie určite stojí knižnica https://github.com/Roave/you-are-using-it-wrong enforces type checks during composer installation in downstream consumers of your package.

Manažment

Skip level meetings: What they are, and exactly how to run them

To, že skip level meeting funguje aj v Basecampe ma trocha prekvapilo – veľmi pozitívne.

Spoločnosť

O tom, že keď do väzenia, tak do Fínska

Ak si hovoríte, že väzenie je za trest a radi by ste sa čo to naučili o umelej inteligencii, po prečítaní článku od Filipa Viteka (ktorý o AI a dátach čo to vie a aktuálne sa podiela na rozvoji AI na Slovensku) si možno poviete, že to väzenie možno až taký zle strávený čas nemusí byť…

Komix

Oracle, how do I live forever?

Oatmeal a jeho komixy na 86.2 percenta od niekaľ poznáte. Možno vybuchujúce mačiatka (exploding kittens), možno niečo niekde na nete.